Liposuction (Liposakşın)

Liposuction (Liposakşın)

Liposuction  bölgesel olarak biriken fazla yağın vakum ile alınmasıdır. Bölgesel incelmede etkileyici sonuçlar yaratan etkili bir yöntemdir. Liposuction kilo verme yöntemi değildir. Yağ aldırma ameliyatı kilo vermek amacıyla kullanılması sağlık açısından sakıncalı durumlar yaratabilir.

Liposakşın cilt kalınlığının inceltilmesi, yada lokal yağlanma alanlarının şekillendirilmesinde kullanılan bir yöntemdir. Direk olarak zayıflamayı sağlamaya yönelik bir işlem olmayıp şekillendirme amaçlı kullanılması gereken bir yöntemdir. Genel olarak karın, sırt, bacaklar, kollar ve yüz bölgesi gibi vücudun bir çok yerine uygulanabilir.

Liposakşın ameliyatında inatçı yağlanma bölgesi , özel bir sıvı enjeksiyonu ile şişirilir. Daha sonra bu bölge üzerine veya yakınına birkaç mm uzunluğunda birkaç kesi yapılır.  Vakum aracılığı ile yağların emilmesi işlemi arzu edilen vücut konturu ve bunun yanında düzgün bir cilt yüzeyi sağlanıncaya kadar devam eder . Son yıllarda klasik yöntem dışında lazer veya vaser denilen ultrason enerjisinden yararlanan yöntemlerde kullanılmaktadır. Bu yöntemde fazla yağ dokuları parçalanır, daha sonra benzer şekilde vakumla alınır.

Kimler liposuction (liposakşın) için adaylardır ?
Liposakşın sonrası iyileşme süreci nasıl olur?
Liposakşın ile ne kadar yağ alınabilir?
Lazer Liposakşın nedir?
Vaser Liposakşın nedir?
Liposakşın ücreti ne kadardır ?