Zayıflama Sonrası Estetik

Zayıflama Sonrası Estetik

Zayıflama ameliyatları ( tüp mide, sleeve gastrektomi, gastric baypass ) ve çeşitli yöntemlerle  aşırı kilo kaybı sonrasında vücutta çeşitli alanlarda sarkmalar gelişebilir. Kilo kaybı sonrası en az bir kaç ay kilonun sabit olduğu bir dönem sonrası estetik operasyonlar planlanabilir. Zayıflama ameliyatları sonrasında en az 1 yıllık sürenin dolması beklenir.

Post Bariatrik Cerrahi tamda bu aşamada kilosundan kurtulmuş ama yeni vücut şekliyle başka bir sorunla karşılaşan hastaların estetik beklentilerini karşılar. Estetik Cerrahinin amacı normale yakın yada çok daha iyi bir görünüm elde edilmesidir. Vücut şekillendirme cerrahisi yüz, meme, sırt, karın, popo, kol ve bacaklarda gelişen deformiteleri içerir. Tüm bu alanlardan fazlalık dokuların çıkarılması ve sıkılaştırılması bu kapsamdadır.

Kilo sorunu yaşayanlar kilo vermeye başladıktan sonra deri ve dokularındaki elastikiyet kaybı başlar. Buna bağlı olarak, üst kolda sarkmalar ve gevşemeler, memeler dümdüz bir görünüm ve uçlarında sarkmalar oluşur. Karın bölgesinde katlanmalar oluşur, bu katlanmalar yan bacak ve popo üstü bölgesine kadar uzanabilmekte ve popoda da belirgin sarkma gözükmektedir. Aynı zamanda sırtta ve iç bacakta belirgin bir sarkma gözükmektedir. Zayıflama sonrası estetik operasyonunda tüm bu bozukluklara yönelik müdahale planlanır. Aşırı sarkan yağ ve deri dokusu uzaklaştırılır. Vücut normal bir görünüme kavuşturulur.

Post Bariatrik Cerrahi, Zayıflama Sonrası Estetik nedir?
Kimler Post Bariatrik Cerrahi (zayıflama sonrası estetik cerrahi) adaylarıdır ?
Pantolon Giydirme Estetiği nedir?
Zayıflama sonrası estetik cerrahi yapılan hastalarda iyileşme süreci nasıldır ?
Aşırı zayıflama sonrası normal bir vücut yapısına kavuşmak ne kadar zaman alır ?
Vücut şekillendirmede cerrahi sıralama nasıl olmalıdır ?
Post Bariatrik Cerrahi riskleri ve korunma yöntemleri nelerdir ?
Vücut şekillendirme ile ilgili doktorunuzla konuşmanız gerekenler ?
Vücut şekillendirme cerrahisi öncesi hazırlık nasıl olmalıdır ?
Pantolon giydirme ameliyatı, body lift ameliyatı fiyatı ne kadar ?